Hakkımızda

Innovalogy firması Dr. Umur Çağlar tarafından Finlandiya’ da teknoloji ve iş geliştirme konuları üzerine danışmanlık hizmeti vermek amacıyla kurulmuştur. Firmamız aşağıda belirtilen alanlarda teknoloji ve ürün geliştirme, en son teknolojilerin ticari danışmanlığı ve outsourcing alanında etkin bir şekilde hizmet vermektedir.

Bunun yanı sıra Innovalogy; tekstil, sağlık ve elektronik gibi bilgi ve katma değeri çok yüksek olan sektörlerde faaliyet gösteren önemli kuruluşlarla olan işbirlikleri sonucu, ileri teknolojik malzeme ve cihaz üretimi yapan üreticilerin distribütörlüğünü de yapmaktadır. Innovalogy, bütün bunlara ek olarak Avrupa ve Uzakdoğu’da faaliyet gösteren firmalarla konsorsiyum oluşturma görevini de başarı ile sürdürmektedir.

Faaliyet gösterdiğimiz alanlar

Medikal ve sağlık sektörü
  • Hastane yatakları, yatak yarasını engelleyen yastık ve şilteler, bebek küvözleri için yatak şilteleri
  • Medikal tekstil ürünleri (nonwoven bandajlar, yara bantları, gazlı bezler, vb.)
Tekstil sektörü
  • Akıllı tekstil ürünleri ve kompozit malzemeler
  • Tekstil ürünleri için alternatif üretim platformu ve uygulama alanlarını geliştirme
  • Tekstilde tedarik zincirinin geliştirilmesi üzerine proje bazlı çalışmalar
  • Bölgede tekstil sektöründe üretim yapan firmaların ürünlerinin fason olarak Türkiye’de üretilmesi üzerine danışmanlık hizmetleri
Elektronik sektörü
  • Elektronik malzeme tedariği ve geliştirilmesi (Nanomalzemeler)
  • Elektronik üretim tekniği için alternatif çözümler (Printed Electronics)
  • Avrupa Birliği kapsamındaki proje finansmanı önergeleri için partner seçimi ve proje yönetimi

Yönetim Kurulu

Dr. Umur Çağlar, Direktör ve Firma kurucusu

Dr. Umur Caglar

Umur Çağlar, İstanbul’ da doğdu. Doktorasını Tampere Teknoloji Üniversitesi’nde (Finlandiya) elektronik alanında çok erken bir sürede başarı ile tamamlayarak mezun olması sonucunda üniversite tarafından ödüle layık görüldü. İhtisasını, yeni elektronik üretim teknikleri, nanomalzeme bilimi ve endüstri yönetimi konularında tamamladı. 2004-2010 yılları arasinda malzeme bilimi, malzeme geliştirme ve elektronik malzemelerin değişik sektörlere uygulanması gibi konularda çalıştı. Philips Semiconductors (NXP) ve Nokia gibi elektronik alanında global bir şekilde etkin olan kuruluşlarda 2006-2010 yılları arasında araştırma görevlisi olarak tecrübe kazandı.

Danışman Kurulu

Prof. Dr. Sanjay Mathur, Teknik Danışman

Prof. Dr. Sanjay Mathur Sanjay Mathur halen Almanya’da Köln Üniversitesi’nin İnorganik ve Malzeme Kimyasi bölümünün kürsü başkanlığını yapmaktadır.
Yatırımcı İlişkileri

Innovalogy firmasi yatırımcı firmalar ile güvene dayalı çalışmalarına her geçen gün artan bir hızla devam etmektedir. Eğer sizde bize katılmak ve geleceği şimdiden yakalamak istiyorsanız lütfen bizimle irtibata geçiniz.